AktüelKıbrıs SorunuBoris Johnson’dan federal çözüme destek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kıbrıs'ta iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğe dayanan federal modeli desteklediğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kıbrıs’ta iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğe dayanan federal modeli desteklediğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kıbrıs’ta iki devletli çözüm modelini reddederek, ülkesinin iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğe dayanan federal modeli desteklediğini vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dün gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonrası Johnson’un sözcüsünün yaptığı açıklamada “Başbakan, Erdoğan ile yaptığı görüşmesinde Kıbrıs sorununu da konuştu. Başbakan, ülkesinin, Kıbrıs’ta adil ve kalıcı çözüm modeli olarak uluslararası toplum tarafından da kabul gören iki bölgeli, iki toplumlu federasyona desteğinin sürdüğünü belirtti” denildi.

Türkiye Cumhurbaşkanlığının görüşme sonrası yaptığı açıklamada ise iki devletli çözüm modelinin birçok fırsatı da beraberinde getirecek bir ‘kazan-kazan’ durumu yaratacağı vurgulanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık