AktüelEkonomi PolitikBoost150 istişare toplantılarında bu haftaki konu: Elektriğe etkin erişim

Covid-19 salgınına bağlı olarak duraksayan ve zor günlerden geçmekte olan ekonomik faaliyetlerin yeniden canlanabilmesine yönelik ortam yaratmak ve krizin yıkıcı etkilerini biraz olsun hafifletmek amacıyla kısa vadeli bir ekonomik önlem paketine ihtiyaç bulunmaktadır.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Covid-19 salgınına bağlı olarak duraksayan ve zor günlerden geçmekte olan ekonomik faaliyetlerin yeniden canlanabilmesine yönelik ortam yaratmak ve krizin yıkıcı etkilerini biraz olsun hafifletmek amacıyla kısa vadeli bir ekonomik önlem paketine ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu bağlamda, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği işbirliğinde özel sektör temsilcileri ile bir dizi istişare toplantıları organize edilmektedir.

Önceden belirlenen tematik alanlarda, kısa vadeli ekonomik önlemlerin kapsam ve içeriğinin tartışılmasının planlandığı toplantılardan elde edilecek sonuçların merkezi yönetimden yetkililerle birlikte değerlendirilerek uygulanmaya konması hedeflenmektedir.

16 Haziran 2020 tarihinde 16.00’da yapılacak Elektriğe Etkin Erişim konulu toplantı başında uzmanlar tarafından bir sunum gerçekleştirilecek olup, sunumun ardından katılımcılar ile karşılıklı görüş alışverişi kısmına geçilecektir.

Tek oturumdan oluşacak danışma toplantısında elektriğe daha kaliteli, güvenilir ve düşük maliyetli erişim sağlamanın önünde karşı karşıya olunan sorunlar, ve bu sorunları aşmak için kısa vadeli reform adımları tartışılacaktır. İstişare toplantısı kapsamında paydaşların katkıları belirleyici olup ortaya konacak önerilerin kısa vadede uygulanabilirliğine olanak sağlayacaktır.

Uluslararası ziyaretlerin ve geniş katılımlı toplantıların mümkün olmadığı bu süreçte, online (ZOOM) olarak gerçekleştirilecek toplantının en fazla bir buçuk saat sürmesi öngörülmektedir. Toplantı dili İngilizce olacak olup, ihtiyaç duyanlar için simultane çeviri hizmeti sağlanacaktır.

Toplantıya aşağıdaki linkten kaydolabilirsiniz:

Welcome! You are invited to join a meeting: Elektriğe etkin erişim. After registering, you will receive a confirmation email about joining the meeting.

Welcome! You are invited to join a meeting: Elektriğe etkin erişim. After registering, you will receive a confirmation email about joining the meeting.

Kaydınızı tamamladıktan sonra toplantıya giriş için link mail olarak size iletilecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık