AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaBolsonaro herkesi şiddete bulaştırmaya kararlı

Brezilya’da temel solcu yöneticiler, çeşitli iddialarla tasfiye edildikten sonra iktidar getirilen Jair Bolsonaro, ilk icraat olarak silah taşıma yasasına el attı. Pazartesi günü geç saatlerde ilk televizyon konuşmasın yapan Bolsonaro, ülkeyi kasıp kavuran şiddete karşı çözüm olarak silah taşınmasını serbest hale getirmek istediğini söyledi. Brezilya zaten şiddet olayları bakımından dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Geçen yıl, yüzde 70’i ateşli silahla olmak üzere 64 bine yakın cinayet işlendi. Bolsonaro, “Silaha erişim kolaylaştırılmalı. Brezilya’yı vuran...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Brezilya’da temel solcu yöneticiler, çeşitli iddialarla tasfiye edildikten sonra iktidar getirilen Jair Bolsonaro, ilk icraat olarak silah taşıma yasasına el attı.

Pazartesi günü geç saatlerde ilk televizyon konuşmasın yapan Bolsonaro, ülkeyi kasıp kavuran şiddete karşı çözüm olarak silah taşınmasını serbest hale getirmek istediğini söyledi.

Brezilya zaten şiddet olayları bakımından dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Geçen yıl, yüzde 70’i ateşli silahla olmak üzere 64 bine yakın cinayet işlendi.

Bolsonaro, “Silaha erişim kolaylaştırılmalı. Brezilya’yı vuran şiddetten dolayı bu bir gerekliliktir. Biz savaştayız” derken, silah taşımanın evin de ötesine çıkarılması gerektiğini savundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık