Ekonomi PolitikBolivya’da cunta kaybetti, Elon Musk’ın hisseleri düştü

Bolivya'da seçimleri sosyalistlerin kazandığının kesinleşmesinin ardından Elon Musk'ın firmasının hisseleri sadece bir saatte büyük bir düşüş gerçekleştirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Cunta hükümetinin lityum işletmelerini özelleştirmek için adımlar attığı Bolivya’da darbe ittifakının seçimlerde kaybetmesinin ardından Tesla Inc’in hisselerinde ani bir düşüş yaşandı. 

Güne 454.19 dolarla başlayan Tesla Inc hisseleri anlık olarak 439.67’de seyrediyor.

Elon Musk daha öncesinde Bolivya’daki darbeye olan desteğini “Kime istersek ona darbe yaparız! Aşın bunları.” ifadeleriyle dile getirmiş, ancak sonrasında söz konusu ifadeleri içeren sosyal medya paylaşımını silmişti.

2019’da gerçekleşen ABD güdümlü darbeyi takiben lityum pili kullanan Tesla şirketi başta olmak üzere çokuluslu şirketlerin hisseleri yükselişe geçmişti. 

Darbenin hemen ardından Tesla şirketinin hisseleri, hafta başında yüzde 2,36 oranında artmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık

Benzer İçerikler