AktüelEkolojiBok kokusu güneyi de sardı

Hacı Ali'nin tavuk gübrelerinden geldiği düşünülen ve Lefkoşa'nın doğusundan batısına her yerde yoğun olarak duyulan koku, güneye de ulaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hacı Ali’nin çiftliğindeki tavuk gübrelerinden geldiği düşünülen ve Lefkoşa’nın doğusundan batısına her yerde yoğun olarak duyulan koku, güneye de ulaştı.

Hacı Ali’nin Gönyeli bölgesinde bir tarlaya döktüğü gübrenin kokusu yine Lefkoşa’yı etkisi altına aldı. Lefkoşa’nın her noktasında duyulan koku, güneye de ulaştı.

Pazar gününden beri devam eden koku ile ilgili Kıbrıs Cumhuriyeti Çevre Bakanlığı yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Barış Gücü ile birlikte kokuyu araştırmaya başladıklarını belirterek, kokunun yüksek ihtimalle kuzeyden geldiği de bildirildi.

Kokuyla ilgili talebin Yeşiller Partisi’nden geldiği de ifade edilirken, Lefkoşa sakinlerinin kokudan rahatsızlık duyduğu belirtildi.

Öte yandan Çevre Dairesi Müdürü Osman Bora Çağakan, Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada atandaşların tepkilerinde ve tedbir alınması çağrılarında haklı olduğunu ama Çevre Dairesi yasasının tavuk gübresini zararlı bir madde olarak görmediğini, atık değil, tarım girdisi kapsamına aldığını belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık