AktüelGazeddavideoBMBP’den Tatar’a ince mesaj

Bu Memleket Bizim Platformu, 24 Nisan tarihinde Kıbrıs’ın iki yakasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Federasyon eylemine hazırlanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu, 24 Nisan tarihinde Kıbrıs’ın iki yakasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Federasyon eylemine hazırlanıyor. Bu kapsamda dün akşam saatlerinde Bu Memleket Bizim Platformu’nun Resmi Sosyal Medya hesabından bir video paylaşıldı. Videodaki detay ise dikkat çekti.

Bu Memleket Bizim Platformu dün akşam saatlerinde kısa sürede birçok paylaşım ve beğeni alan, 12 saatte yaklaşık 6 bin kez izlenen videodaki ince detay ise dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı. BMBP’nin hazırladığı videoda, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun yapıldığı 11 Ekim 2020 öncesinde sahiplenilmeyen ancak Ersin Tatar’a ait olduğu daha sonra ortaya çıkan federasyon karşıtı videoya atıfta bulunuldu.

Bahsi geçen videoda duvarların  üstünde yazılı olan “barış” ve “federasyon” yazılamalarını silen gençlere atıfta bulunan videoda, “siz değerlerimizi karaladıkça” ibaresi dikkat çekti.

Videonun devamında Mahkemeler önünden geçen BMBP’ye üye parti ve örgütlerin gençleri, bu kez “biz daha çok sahip çıkacağız” yazısı eşliğinde yürüyüşlerine devam ettiler.

Hazırlanan video ile hem Ersin Tatar’ın vandallık içeren sokak yazılamalarını karalama hareketine bir mesaj verildi hem de son günlerin gündemi olan mahkemelere yapılan müdahalelere selam gönderildi.

BMBP’nin videosunu izlemek için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık