AktüelGazedda'nın GündemiBMBP TC’ye girişi yasaklananların listesini istedi

Bu Memleket Bizim Platformu bugün Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’ne giderek, Türkiye’ye girmesi yasak olan kişilerin listesi ve yasaklama nedenlerine ilişkin bilgi talep eden bir dilekçe verdi.  
Gazedda KıbrısMart 14, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu bugün Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’ne giderek, Türkiye’ye girmesi yasak olan kişilerin listesi ve yasaklama nedenlerine ilişkin bilgi talep eden bir dilekçe verdi.  

Bu Memleket Bizim Platformu adına Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkan ı Güven Bengihan, basın açıklaması yaptı.

Bengihan, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’den randevu talep ettiklerini belirtti.

Bengihan, Türkiye’ye gitmek isteyen bazı Kıbrıslı Türklerin girişlerinin yasaklandığını, yurtsever insanların somut gerekçe gösterilmeksizin Türkiye’ye alınmadığını, tutuklandıklarını söyledi.

“DOSTLUK KARDEŞLİK BAĞLARI ZEDELENİYOR”

Bu durumun iki ülke arasındaki ilişkileri dostluk, kardeşlik bağlarını zedelediğini söyleyen Bengihan, Türkiye’ye girişi engelleyecek güvenlik gerekçesinin ne olduğunu sordu.

Giriş yasağının kaldırılmasını talep ettiklerini dile getiren Bengihan, “Yasağın kaldırılmasını talep ediyoruz çünkü ortada gerekçe yoktur.” dedi.

Hükümetin bu konuda çözüm üretemediğini söyleyen Bengihan, giriş yasağının nedenlerini sorgulamadığını ifade etti.

Basın açıklamasının ardından dilekçe ve Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’den randevu talebi, elçilik çalışanlarına verildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık