AktüelKıbrıs SorunuBMBP eylem programını yarın açıklayacak

Bu Memleket Bizim Platformu (BMBP), “Neden Federasyon” sorusuna cevap olarak yarın Büyükhan’da açıklama yapacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu (BMBP), “Neden Federasyon” sorusuna cevap olarak yarın Büyükhan’da açıklama yapacağını açıkladı.

Platform adına Basın-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, açıklamanın saat 17.00’de yapılacağı belirtildi.

Açıklamada “Kıbrıs’ta her iki toplum ve bulunduğumuz coğrafya için en doğru çözüm modeli federasyonu içselleştirmiş, bu konudaki duruşunu her zaman göstermiş ve federal çözüme olan bağlılığını devam ettirmiş Kıbrıslıtürklerin sesini dünyaya bir kez daha haykırmanın” amaçlandığı kaydedildi.

Toplantıda, platformun Cenevre’de yapılacak 5+1 Kıbrıs zirvesi öncesindeki eylem programının da açıklanacağı dile getirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık