AktüelMüzakerelerBM Yeni Genel Sekreteri Guterres Kıbrıs Sorunu Hakkında Bilgilendirildi

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Sözcüsü Stéphane Dujarric, BM Yeni Genel Sekreteri António Guterres ve çalışma arkadaşlarının Kıbrıs sorunu hakkında ayrıntılı bilgilendirildiklerini açıkladı. KHA’nın haberine göre cuma günkü basın toplantısında Guterres’in Ocak 2017’de Cenevre’de yapılacak Kıbrıs müzakerelerine katılıp katılmayacağı yolundaki bir soruya Dujarric, “ bu soru BM yönetiminde kalacaklara ve gelecek ekibe sorulacak bir soru” şeklinde yanıtladı. Dujarric, “gelecek Genel Sekreterin bu aşamada Cenevre’ye gidip gitmeyeceğini söylemek için zaman henüz çok erken” şeklinde konuştu. Geçiş...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Sözcüsü Stéphane Dujarric, BM Yeni Genel Sekreteri António Guterres ve çalışma arkadaşlarının Kıbrıs sorunu hakkında ayrıntılı bilgilendirildiklerini açıkladı.

KHA’nın haberine göre cuma günkü basın toplantısında Guterres’in Ocak 2017’de Cenevre’de yapılacak Kıbrıs müzakerelerine katılıp katılmayacağı yolundaki bir soruya Dujarric, “ bu soru BM yönetiminde kalacaklara ve gelecek ekibe sorulacak bir soru” şeklinde yanıtladı.

Dujarric, “gelecek Genel Sekreterin bu aşamada Cenevre’ye gidip gitmeyeceğini söylemek için zaman henüz çok erken” şeklinde konuştu.

Geçiş döneminde özellikle Kıbrıs gibi gayet kritik ve hassas noktada olan siyasi sorunların askıda hiçbir şey kalmaması yönünde, Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un kararlı olduğunu söyleyebileceğini vurgulayan Dujarric, Kıbrıs’ta iki liderin müzakereleri yeniden başlatma haberini Ban Ki-moon’un gayet memnunlukla selamladığını açıkladı.

Ban Ki-moon’un Kıbrıs sorununu yakından izlediği bir sorun olduğunu belirterek Genel Sekreterin Mont Pelerin’e gittiğini anımsatarak son gelişmelerden “hepimiz mutluyuz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık