AktüelKıbrıs SorunuBM: Tek taraflı eylemlerden kaçınılmalı

Genel Sekreter sözcüsü Stephane Dujarric Maraş ile ilgili açıklama yaptı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

BM Genel Sekreteri sözcüsü Maraş’ın sahil şeridinin açılmasına yönelik yapılmış olan açıklamada endişe duyduğunu belirtti.

Genel Sekreter sözcüsü, Birleşmiş Milletler’in Maraş ile ilgili pozisyonunun ilgili Güvenlik Konseyi kararları ile şekillenmiş olduğunu ve bu pozisyonda herhangi bir değişiklik olmadığını hatırlattı.

Adada gerginlik yaratacak ve diyaloğun yeniden başlamasını veya görüşmelerin gelecekteki başarısını engelleyecek tek taraflı adımlardan kaçınılması gerektiği vurgulanan açıklamada, “Genel Sekreter tüm taraflara aralarındaki anlaşmazlıkları çözmek için diyalog çağrısı yapar ve tarafları bir araya getirmeye hazır olduğunu tekrar eder” ifadeleri kullanıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık