koronavirusBM: Taraflarla yakın temas içindeyiz

BM Barış Gücü Sözcüsü Aleem Siddique, BM Barış Gücü’nün adadaki operasyonlarının devam ettiğini, ara bölgedeki devriyelerin sürdüğünü ve taraflarla iletişim içinde olduklarını açıkladı. Siddique yaptığı yazılı açıklamada, BM’nin Kıbrıs’taki misyonunun devam etmesi ve corona virüsünün yayılmasını engellemek için aldığı önlemleri artırdığını belirtti. Yeni personelin 14 günlük karantinaya alındığına işaret edilen açıklamada, sivil personele de mümkün olduğunca telefonla iletişim kurmaları tavsiye edildiği kaydedildi. BM Barış Gücü’nün DSÖ, BM ve yerli otoritelerin tavsiye ve kılavuzluğunda hareket ettiği...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

BM Barış Gücü Sözcüsü Aleem Siddique, BM Barış Gücü’nün adadaki operasyonlarının devam ettiğini, ara bölgedeki devriyelerin sürdüğünü ve taraflarla iletişim içinde olduklarını açıkladı.

Siddique yaptığı yazılı açıklamada, BM’nin Kıbrıs’taki misyonunun devam etmesi ve corona virüsünün yayılmasını engellemek için aldığı önlemleri artırdığını belirtti.

Yeni personelin 14 günlük karantinaya alındığına işaret edilen açıklamada, sivil personele de mümkün olduğunca telefonla iletişim kurmaları tavsiye edildiği kaydedildi.

BM Barış Gücü’nün DSÖ, BM ve yerli otoritelerin tavsiye ve kılavuzluğunda hareket ettiği vurgulandı.

BM Barış Gücü’nün durumdan etkilenenlere yönelik insani yardımların yerine ulaşmasını sağlamak için çaba harcamaya devam ettiği belirtildi.

Medikal acil durumlarda yardımcı olmak için her iki tarafla da çalışıldığına işaret edildi.  Ayrıca gerekli durumlarda bilgi alışverişi sağlamak amacıyla taraflarla yakın temas içinde olunduğu  kaydedildi.

BM Barış Gücü ve BM’nin tüm Kıbrıslılarla ve durumdan etkilenen adadaki herkesle dayanışma içinde olduğu ve ellerinden geldiğince yardım etmeye hazır olduğu vurgulandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık