AktüelMüzakerelerBM Sözcüsü: Müzakerelerde Bir Sonuca Varılamaması Hayal Kırıklığı

Birleşmiş Milletler(BM), toprak kriterleri konusunda taraflar arasında İsviçre`de gerçekleştirilen ve salı günü sona eren müzakerelerin sonuçlarından hayal kırıklığına uğradığını, aynı zamanda kimsenin suçlanmaması ve ileriye bakılması gerektiğin açıkladı. KHA`ya konuşan BM Sözcüsü, “iki lider arasında iki günlük müzakerelerde bir sonuca varılmamasından hayal kırıklığına uğradık” değerlendirmesinde bulundu. Sözcü “Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades ve Kıbrıslı Türk lider Sayın Mustafa Akıncı, arasında toprak ayarlamaları üzerinde gerekli yakınlaşma sağlanamadı. İki taraf Kıbrıs`a geri dönmeye ve ileriye yönelik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler(BM), toprak kriterleri konusunda taraflar arasında İsviçre`de gerçekleştirilen ve salı günü sona eren müzakerelerin sonuçlarından hayal kırıklığına uğradığını, aynı zamanda kimsenin suçlanmaması ve ileriye bakılması gerektiğin açıkladı.

KHA`ya konuşan BM Sözcüsü, “iki lider arasında iki günlük müzakerelerde bir sonuca varılmamasından hayal kırıklığına uğradık” değerlendirmesinde bulundu.

Sözcü “Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades ve Kıbrıslı Türk lider Sayın Mustafa Akıncı, arasında toprak ayarlamaları üzerinde gerekli yakınlaşma sağlanamadı. İki taraf Kıbrıs`a geri dönmeye ve ileriye yönelik derinlemesine düşünmeye karar vermişlerdir.” dedi.

BM’DEN ÇÖZÜM ÇAĞRISI

TAK ise yukardaki başlıkla verdiği haberde BM’nin, Kıbrıs sorununun 2016 yılında çözümünün bütün ada halkının yararına olacağını belirterek, Akıncı ile Anastasiadis’e sorunların üstesinden gelmeleri çağrısında bulundu.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında, Kıbrıs görüşmelerinden istenen başarıya ulaşılamadığını ancak BM Genel Sekreteri Ban ki-moon’un çözümden umutlu olduğunu belirtti.

Kıbrıs sorununun 2016 yılında çözümünün bütün ada halkının yararına olacağını vurgulayan Sözcü, Ban’ın liderlere sorunların üstesinden gelmeleri çağrısında bulunduğunu bildirdi.

Sözcü Dujarric, “Genel Sekreter, liderlerin sorunların üstesinden geleceğinden umutlu ve sorunun çözülmesine yönelik çabaları desteklemeye devam edecek” dedi.

Stephane Dujarric, BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin Ban’ı görüşmelerle ilgili bilgilendireceğini ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık