AktüelMüzakerelerBM, “Kıbrıs Konferansı İçin Her Şey Hazır” Açıklamasını Geri Çekti

BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique, Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı “Kıbrıs konferansı için her şey hazır” açıklamasını geri çekti. BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique, İsviçre’nin Crans-Montana kasabasında yapılacak Kıbrıs konferansı için her şeyin hazır BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique olduğunu, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hazırladığı belgenin de hazır olduğunu belirtmişti. Yapılan bu değerlendirmenin ardından BM, sözkonusu açıklamayı geri çektiğini Kıbrıs Haber Ajansı’na bildirirken herhangi bir neden açıklamadı. Kıbrıs...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique, Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı “Kıbrıs konferansı için her şey hazır” açıklamasını geri çekti.

BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique, İsviçre’nin Crans-Montana kasabasında yapılacak Kıbrıs konferansı için her şeyin hazır BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique olduğunu, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hazırladığı belgenin de hazır olduğunu belirtmişti.

Yapılan bu değerlendirmenin ardından BM, sözkonusu açıklamayı geri çektiğini Kıbrıs Haber Ajansı’na bildirirken herhangi bir neden açıklamadı.

Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Siddique, Eide’nin çarşamba sabahı konferansa katılan tüm tarafları memnuniyetle karşılamayı beklediğini belirtmişti.

BM’nin Kıbrıs’taki Basın Sözcüsü Aleem Siddique, BM’nin Crans-Montana hakkında yapılan iddialar üzerinde yorum yapmak istemediğini de açıklamıştı.

Eide tarafından hazırlanan belgenin çarşambaya kadar hazır olup olmayacağıyla ilgili bir soruya Siddique, “her şey hazır olacak. Konferans planlandığı gibi başlayacak” yanıtını verdi.  Ve “Eide’nin belgesi, konferansın başlaması için hazırdır” cevabını vermişti.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in cuma günü İsviçre’ye gitmeyeceği ve müzakerelerin başlamadan başarısız olarak sona ereceğiyle ilgili iddialara ilişkin bir soruya ise Siddique, “her hangi bir bilgi üzerinde yaratılan iddialar hakkında yorum yapmayacağız. Başka söyleyecek bir şeyimiz yok” yanıtını vermişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık