AktüelMüzakerelerBM: İsviçre’deki Müzakereler İki Gün Sürecek

Birleşmiş Milletler’e göre liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı`nın toprak konusunu görüşeceği müzakereler, İsviçre`nin Mont Pelerin kasabasında iki gün sürecek. Kıbrıs`taki BM Sözcüsü Aleem Siddique, KHA’ya yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler`in iki tarafa, müzakerelerin Mont Pelerin’da 20 Kasım Pazar günü başlayıp 21 Kasım Pazartesi günü sona ereceğini teyit etmeleri için mektup gönderdiğini, iki tarafın mektupları aldığını ve kabul ettiğini bildirdi. Müzakerelerin uzatılıp uzatılmayacağı sorusuna Siddique, bunun iki tarafa bağlı olduğunu belirtti ve “BM`nin herhangi bir zaman...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler’e göre liderler Nikos Anastasiadis ve Mustafa Akıncı`nın toprak konusunu görüşeceği müzakereler, İsviçre`nin Mont Pelerin kasabasında iki gün sürecek.

Kıbrıs`taki BM Sözcüsü Aleem Siddique, KHA’ya yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler`in iki tarafa, müzakerelerin Mont Pelerin’da 20 Kasım Pazar günü başlayıp 21 Kasım Pazartesi günü sona ereceğini teyit etmeleri için mektup gönderdiğini, iki tarafın mektupları aldığını ve kabul ettiğini bildirdi.

Müzakerelerin uzatılıp uzatılmayacağı sorusuna Siddique, bunun iki tarafa bağlı olduğunu belirtti ve “BM`nin herhangi bir zaman süresi yoktur. Bizim görevimiz iki tarafa her türlü kolaylığı sağlamak ve yardımcı olmaktır” dedi.

Müzakerelere yardımcı olan BM ekibinin de Mont Pelerin’dan Salı sabahı ayrılmasının planlandığını duyuran Sözcü, iki tarafın şu anda Kıbrıs`ta görüşme yapmadıklarını, görüşmelerine Pazar sabahı İsviçre`de başlayacaklarını ifade etti ve “Görüşmelere geçen hafta Mont-Pelerin`de bıraktıkları yerden başlayacaklar” şeklinde konuştu.

Siddique, Pazar sabahı başlangıç saati olan yerel saatle 09.00’da medyaya fotoğraf çekmek için imkan tanınacağını da bildirdi.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık