AktüelKıbrıs SorunuBM Güvenlik Konseyi, “Kapalı Maraş” kararını görüşecek

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), yarın Türkiye'nin kapalı Maraş'ın sahil şeridini halka açma kararını görüşecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), yarın Türkiye’nin kapalı Maraş’ın sahil şeridini halka açma kararını görüşecek. 

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, BMGK, yarın kapalı Maraş kararını kapalı oturumda ele alacak. Toplantının yerel saat ile 15.00’da yapılması bekleniyor. 

Öte yandan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, söz konusu karardan endişe duyulduğunu belirterek, “Ada’da gerginliği artıracak, diyalog ve müzakerelerin başarılı olmasına gölge düşürecek tek taraflı eylemlerden kaçınılması” çağrısı yapmıştı. 

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric ise BM’nin ilgili Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda kapalı Maraş konusundaki pozisyonunun değişmediğini söylemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık