AktüelKıbrıs SorunuBM Güvenlik Konseyi bilgilendirilecek

BM Güvenlik Konseyi, Kıbrıs konusunda bilgilendirilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Birleşmiş Milletler (BM) Siyasi ve Barışı İnşa İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo ya da Birleşmiş Milletler Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Miroslav Jenča, perşembe günü BM Güvenlik Konseyi üyelerini, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs’taki iyi niyet misyonu raporu hakkında bilgilendirecek.  

CNA’e göre, BM Güvenlik Konseyi üyelerinin, BM Güvenlik Konseyi dönem başkanlığını yürüten Britanya’nın temsilcisi vasıtasıyla  25 Kasım’da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Kıbrıslı liderler Nikos Anastasiades ve Mustafa Akıncı’nın katılımıyla Berlin’de yapılacak akşam yemeğine, sözlü olarak açıklamada bulunarak Guterres’e desteklerini ifade etmeleri bekleniyor.

Berlin’deki akşam yemeğinin 25 Kasım’da Adlon Otel’de yapılması ön görülüyor.

Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı, 24 Kasım Pazar günü saat 15:00 sıralarında adadan ayrılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık