koronavirusBM Barış Gücü içindeki ilk vaka

Kıbrıs'ta görevli Birleşmiş Milletler Barış Gücü içinde ilk vaka tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ta görevli Birleşmiş Milletler Barış Gücü içinde ilk vaka tespit edildi.

UNFICYP’ta görevli bir kişide bugün yapılan test sonucu pozitif çıktı. UNFICYP’tan yapılan açıklamada, testi pozitif çıkan personelin hafif semptomlar gösterdiği ve kendini izole ettiği ifade edildi.

Cyprus Mail’in haberine göre, testi pozitif çıkan kişinin şu anda sağlık personeli tarafından yakından izlendiği ve UNFICYP’ın, virüsün daha da yayılmasını önlemek için sağlam bir temas izleme süreci yürüttüğü kaydedildi.

UNFICYP, Covid-19 riskini önlemek ve azaltmak amacıyla, tüm protokollerin sıkı bir şekilde uyulmasını sağlamak için yetkililerle yakın bir şekilde çalıştığını söyledi.

BM Genel Sekreteri’nin direktifleri ve ulusal makamlar tarafından getirilen önlemler doğrultusunda, tüm UNFICYP sivil personeline Mart ayı ortasından bu yana evden eve nakletme talimatı verildiği de belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık