PolitikaBKP, Hükümeti Saat Uygulamasından Geri Dönmeye Çağırdı

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, yaz saati uygulamasına devam edilmesiyle birlikte birçok anomalinin ortaya çıkacağını vurgulayarak “Ankara’nın boynunda asılı giden Kuzey Kıbrıs bir kez daha istemi dışında AK hükümetinin kararları peşinden sürüklenmiştir” dedi. Avrupa ülkelerinin saatleri gün ışığından maksimum yararlanmak hedefiyle bir saat geri alırken, Ortadoğu ve Türkiye’deki düzenlemenin tercih edilmesinin talihsizlik olduğunu vurgulayan Salih Sonüstün, “Bu karar halkımızın karanlıkta işe gideceği, aydınlıktan azami ölçüde yararlanamayacağı, karanlıkta seyahat edeceği olumsuz koşulları yarattığından “Bizleri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, yaz saati uygulamasına devam edilmesiyle birlikte birçok anomalinin ortaya çıkacağını vurgulayarak “Ankara’nın boynunda asılı giden Kuzey Kıbrıs bir kez daha istemi dışında AK hükümetinin kararları peşinden sürüklenmiştir” dedi. Avrupa ülkelerinin saatleri gün ışığından maksimum yararlanmak hedefiyle bir saat geri alırken, Ortadoğu ve Türkiye’deki düzenlemenin tercih edilmesinin talihsizlik olduğunu vurgulayan Salih Sonüstün, “Bu karar halkımızın karanlıkta işe gideceği, aydınlıktan azami ölçüde yararlanamayacağı, karanlıkta seyahat edeceği olumsuz koşulları yarattığından “Bizleri medeni dünyadan bir adım daha uzaklaştıracaktır” dedi.

 İki toplum arasında yeni engeller yaratmak çözüme hızmet etmez.

Aynı toprak parçasını paylaştığımız, ortak bir vatan yaratarak, yurdumuzu federal bir çatıda birleştirmeye çalıştığımız Kıbrıs’ın güneyi ile aramızın bir saat açılacağına dikkat çeken BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “İki toplum arasındaki engelleri ortadan kaldırmaya çalışacağımıza yeni engeller yaratarak, psikolojik duvarlar inşa etmek çözüm ve barış çabalarına hızmet etmez” diyerek, bu yanlıştan geri dönülmesini talep etti.

Yanlıştan geri dönün

“Kıbrıs Türk toplumu yüzünü batıya dönüp, batı medeniyetinin peşinden gitmeli, yurdumuzun birliğine hizmet edecek düzenlemeler içerisinde olmalı ve karanlık Orta Doğu politikalarından uzak durmalıdır” diyen Sonüstün, UBP-DP azınlık hükümetini konuyu bir kez daha değerlendirmeye çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık