AktüelGazedda'nın Gündemi“Bizim yapacağımız bir şey yok”

Katıldığı Ulusal Birlik Partisi resepsiyonunda bazı yurttaşların Türkiye’ye giriş yapamaması konusunu da değerlendiren bağımsız atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiyesine dil uzatanları kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Katıldığı Ulusal Birlik Partisi resepsiyonunda bazı yurttaşların Türkiye’ye giriş yapamaması konusunu da değerlendiren bağımsız atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Türkiyesine” dil uzatanları kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. CTP’ye de eleştirilerde bulunan Tatar, UBP’ye harekete geçmesi yönünde çağrıda bulundu.

Tatar, şöyle konuştu:

“Bir ülke kendi güvenlik gerekçeleriyle bazı insanlara orayı ziyaret etme müsaadesi vermeyebilir. Bu konuda bizim yapacağımız bir şey yok. Bu, o devletin kendi iradesindedir. Dolayısıyla belli ki Türkiyemize dil uzatan, Türkiyemizi sömürgeci, işgalci diyebilen, Türkiyemize her türlü hakaret yapabilen, Beyaz Evimize ‘genelev’ yakıştırması yapabilenleri kabul etmemiz asla mümkün değildir.”

Tatar, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın sosyal medyada kendisinin bu konuda seyirci kaldığını ifade ederek, bunun sebebini sorma vazifesini kendisine vererek seslenmesini “gaflet”, Erhürman’ın “bu gibi insanları” koruma dürtüsüyle yaptığı davranışı da “siyasi ahlaka aykırı” olarak değerlendirdi.

CTP’nin aynı konuyla ilgili açıklamasını da “seviyesiz” olarak nitelendiren Tatar, “Güya beni oraya Türkiye Cumhuriyeti seçtirmiş. Beni oraya o şekilde oturtulmuş bir cumhurbaşkanı olarak takdim etmeleri hepimize hakarettir, UBP’ye de hakarettir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık