AktüelGazedda'nın Gündemi“Bizi sessizleştirip sindiremezsiniz”

Sol Gençlik, İstanbul Sözleşmesi’nin feshi ile ilgili açıklama yaparak, AKP rejiminin altında kimsenin güvende olmasının beklenmediğini ifade ederek, LGBT+ grupların hedef gösterilmesinin ise açık bir nefret olduğu belirtildi. Açıklamaş şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Gençlik, İstanbul Sözleşmesi’nin feshi ile ilgili açıklama yaparak, AKP rejiminin altında kimsenin güvende olmasının beklenmediğini ifade ederek, LGBT+ grupların hedef gösterilmesinin ise açık bir nefret olduğu belirtildi. Açıklamaş şöyle:

Türkiye’deki AKP rejimi LGBTQ bireyleri hedef göstererek aniden İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiklerini duyurdular. Böyle bir rejimin altında kimsenin güvende olması tabii ki beklenilemez ancak direkt olarak LGBT+ gruplarını hedef göstermek açık bir nefret suçudur . Ayrıca hedef kitle LGBTQ grupları olmasına rağmen bu bireyler hakkında düzgün bilgilere sahip olmadıkları ortadadır. Yürütülen ve yürütülmesinin devamı istenen politikanın toplumsal cinsiyet eşitliği yerine “erkekler ve diğerleri” tavrı daha da tehlikeli bir hal almıştır.  Meclislerde bulunan ve erkek egemenliği yanlısı Heteroseksüel kişilerin başını çektiği bu kararlara karşı çıkıyoruz!

İnsanlık haklarımızın ne Türkiye coğrafyasında, ne Kıbrısın’ın Kuzeyinde, ne de başka bir bölgede gasp edilmesine göz yummayacağız. Bizi sessizleştirip sindiremezsiniz. 

Açıkça görülüyor ki İstanbul Sözleşmesi fesh edilmeden önce dahi okunmamıştır. Yalan yanlış haber ve kampanyalarla halk kitleleri nefret ile doldurulmuştur. Medyada özellikle son zamanlarda artan kadın hakları savunucularının çarpıtılarak gösterilmesi amaçlarının farklı şekillerde yansıtılması kadın düşmanlığı severlere çok haz vermektedir.  Ayrıca toplumumuz mağdur bireyleri suçlamayı daha da normalleştirecek seviyeye düşmüştür.

Türkiye coğrafyasında işlenilen suçlar meşrulaştırılıyor. Siyaseten erken seçim olasılığından korkan ve zaman içerisinde ittifakları seçenekleri azalan RTE hükümeti ile partisi sempatizan kazanmak adına insanlık haklarımızı ve insanlığımızı unutturmak istiyor. Sistematik kayırma politikaları ile failleri hukuken cezalandırmama, söylemlerindeki aile düzenini deği de daha fazla kaosu ve şiddeti ortaya saçacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık