AktüelGazedda'nın GündemiBize gerek kalmadı… Tatar, kendini yalanladı

Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, bugün kendini yalanlayan bir basın açıklaması yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 25, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, bugün kendini yalanlayan bir basın açıklaması yaptı. Daha önce Ulusal Birlik Partisi Resmi mail hesabından basına iletilen %6’lık toprak tavizi açıklaması, bugün yine aynı kanal aracılığıyla yalanlandı.

Başbakan ve UBP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar kendi açıklamasını İngiltere’de yayınlanan Sunday Express gazetesine verdiği demeçte, “Bir anlaşma sağlanması durumunda Kuzey Kıbrıs’ın elinde tutuğu toprağı %36’dan %30’a indirmeye hazır olduğunu” söylemişti.

Bugün yapılan yeni açıklamada ise, “söz konusu haberde yer alan ‘bir anlaşma olması halinde  Kıbrıs Türk tarafının toprak miktarını %36’dan %30’a indirmeye hazır olduğuma’ dair ifadeler benim değildir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft