AktüelEkonomi Politik“Bitcoin yakında Brezilya’da para birimi olacak”

Brezilya’da Bitcoin'i düzenleyen yasa tasarısının önümüzdeki birkaç gün içinde Meclis Genel Kurulu'na gitmesi bekleniyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Brezilya’da Bitcoin’i düzenleyen yasa tasarısının önümüzdeki birkaç gün içinde Meclis Genel Kurulu’na gitmesi bekleniyor.

Brezilya Federal Milletvekili Aureo Ribeiro verdiği bir mülakatta, Brezilyalıların yakında gerçekleşecek olan yasasını onayladıktan sonra yakında Bitcoin ile ev, araba ve hatta Mcdonalds’ı satın alabileceklerini söyledi.

Mülakat, “sanal para birimlerinin” düzenlenmesini öngören 2.303 / 15 sayılı Yasa Tasarısı hakkındaki nihai raporun onaylanmasından sonra gerçekleşen gazeteci Marcio Achilles Sardi ile yapıldı.

Brezilyalı milletvekili, “Bitcoin yasası”nın onaylanmasından ve kripto para piramitlerinin sona ermesinden memnun. Kongre üyesi, komisyonun kripto-ekonomi ile ilgilenen Brezilya için çok önemli bir projeyi onayladığını belirtti.

Brezilyalıların birçok yerde Bitcoin ile karşı karşıya olduğunu, bu sektöre alım, satım ve yatırım yapma imkanı olduğunu söyledi. Ribeiro bugüne dek piyasanın düzenlenmediğini ve bu nedenle yasal tanınma sunmadığını vurguladı. Ribeiro, ”Yenilikçi“ bir metni olan tasarısının onaylanmasıyla birçok ülkenin Brezilya’nın düzenleyici modelini kopyalayacağından emin olduğunu da belirtti.

“Bu varlığı tanıyan, bu varlığın ülkemizde işlem görmesine izin veren ve bir devlet kurumu tarafından düzenlenecek bir metne ulaşmak için birkaç yıl tartıştık. Çünkü Merkez Bankası ile çalışacağız. Bu varlığın nasıl tanınacağına bağlı olarak, gayrimenkul değeri veya günlük kullanım para birimi gibi.”

Aureo Ribeiro, metnin Brezilya’nın Bitcoin’in varlığını geliştirmek için gerekli kaliteye sahip olduğuna inanıyor. Parlamenter, kripto para birimleri için bir yasada nelerin değiştiği sorulduğunda, ülkenin yeni yabancı yatırımlar için referans haline geldiğine inanıyor.

Buna ek olarak, Cabo Trio’da olduğu gibi kripto para birimleri olan finansal piramitler, Atlas Quantum ve düzenleme eksikliği ile teknolojiyi kullanan Bitcoin Banco Grubu ile ülkede büyük darbeler uyguladı, yasa piyasayı kongre üyesinin görüşüne göre daha fazla koruyor .

Aureo Ribeiro’ya göre, Brezilya’daki Bitcoin yasasının avantaj sağlayacağı bir diğer nokta, bir ev, araba ve hatta bir McDonald’s gibi kripto para birimleriyle ürün ve hizmetlerin satın alınması olacak.

“Buğdayı samandan ayırmak, ticaret yapabilmeniz için düzenlemeler yapmak, nereden satın aldığınızı bilmek, kiminle uğraştığınızı bilmek ve bir ev, araba satın almak için bu varlığa sahip olmak istiyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık