Temas“Birleşik Kıbrıs İçin Güvenlik Çerçevesi”

“Birleşik Kıbrıs için Güvenlik Çerçevesi: Araştırma ve Diyalog İnisiyatifi” adlı etkinlik düzenleniyor. Etkinlik, Perşembe KSİ 14.30’da ara bölgedeki Chateau Status Restoran’da yapılacak. Etkinlikte; “Kıbrıs’ta İyi bir anlaşmanın bizi hangi güvenlik tehditlerinden koruması gerektiğine inanıyorsunuz?”, “Diğer toplumun tecrübe ettiği güvenlik tehditlerinin neler olduğunu düşünüyorsunuz?” , “Bu tehditler nasıl ele alınmalıdır?” sorularını cevaplayan ön hazırlık araştırmalarının sonuçları sunulacak. Sürdürülebilir Barış ve Demokratik Kalkınma Merkezi (SeeD)’nden yapılan açıklama şöyle: “Birleşik Kıbrıs için Güvenlik Çerçevesi: Araştırma ve Diyalog İnisiyatifi”...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 12, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Birleşik Kıbrıs için Güvenlik Çerçevesi: Araştırma ve Diyalog İnisiyatifi” adlı etkinlik düzenleniyor. Etkinlik, Perşembe KSİ 14.30’da ara bölgedeki Chateau Status Restoran’da yapılacak.

Etkinlikte; “Kıbrıs’ta İyi bir anlaşmanın bizi hangi güvenlik tehditlerinden koruması gerektiğine inanıyorsunuz?”, “Diğer toplumun tecrübe ettiği güvenlik tehditlerinin neler olduğunu düşünüyorsunuz?” , “Bu tehditler nasıl ele alınmalıdır?” sorularını cevaplayan ön hazırlık araştırmalarının sonuçları sunulacak.

Sürdürülebilir Barış ve Demokratik Kalkınma Merkezi (SeeD)’nden yapılan açıklama şöyle:

“Birleşik Kıbrıs için Güvenlik Çerçevesi: Araştırma ve Diyalog İnisiyatifi”

15 Aralık Perşembe günü,

14:30 – 19:00 (Doğu Avrupa Saati ile)

15:30 – 20:00 (Uzak Doğu Saati ile)

Chateau Status (Ledra Palace ara bölgesi), Lefkoşa’da

Etkinlik Kıbrıs’ta “İyi bir anlaşmanın bizi hangi güvenlik tehditlerinden koruması gerektiğine inanıyorsunuz?”, “Diğer toplumun tecrübe ettiği güvenlik tehditlerinin neler olduğunu düşünüyorsunuz?” , “Bu tehditler nasıl ele alınmalıdır?” sorularını cevaplayan ön hazırlık araştırmalarının sonuçlarını sunacaktır.

Etkinlik SeeD araştırma eşbaşkanları Prof. Dr. Ahmet Sözen ve Dr. Alexandros Lordos ile Berghof Vakfı’nın yönetici direktörü Prof. Dr. Hans Joachim Giessman tarafından yönetilecektir.

Ön hazırlık araştırma sonuçları SeeD kıdemli araştırmacıları Doç. Dr. Giorgos Kentas ve Dr. İlke Dağlı tarafından sunulacaktır. Sunumu sonuçların analizi ve halktan geri bildirim için bir tartışma takip edecektir.

Bunun devamında, çatışma sonrası şartlarındaki en iyi uygulamaları ve örnekli öğrenimleri yansıtan araştırma sunumları olacaktır: Prof. Dr. Nina Caspersen (York Üniversitesi) “Geçici Güvenlik Düzenlemeleri: Karşılaştırmalı bir perspektif”; Anna Koukkides-Procopiou (Lefkoşa Üniversitesi) “Cinsiyet ve Kapsayıcı Güvenlik”; Dr. Derya Dilara Akgüner (Kadir Has Üniversitesi) “Çok Kültürlü ve Güvenli Kentsel Alanlar”; Dr. Stratis Efthymiou (Sussex Çatışma ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi) “Çok Uluslu Güvenlik Güçleri” ve Dr. Zenonas Tziarras (UCLAN Kıbrıs) ile Dr. Emine Eminel Sülün (Yakın Doğu Üniversitesi) “Bölgesel Güvenlik Zorlukları”.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık