koronavirusBiri Pilli’ye kktc’nin devlet olarak dahi sayılmadığını hatırlatsın

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Haber Kıbrıs’tan Hüseyin Ekmekçi’nin programına katılarak kktc’nin bir Avrupa Birliği ülkesi olduğunu ve AB’nin kktc’ye aşı vereceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 24, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Haber Kıbrıs’tan Hüseyin Ekmekçi’nin programına katılarak kktc’nin bir Avrupa Birliği ülkesi olduğunu ve AB’nin kktc’ye aşı vereceğini söyledi. Birinin çıkıp Pilli’ye kktc’nin uluslararası arenada bir devlet olarak sayılmadığını ve işgal altında bir toprak olarak göründüğünü hatırlatması gerekmektedir.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Haber Kıbrıs WEB TV’de katıldığı Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın programında ülkeye gelecek aşılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Pilli, “KKTC de Avrupa Birliği ülkesidir, AB bize de aşı vereceğini söyledi” şeklinde yorum yaptı.

Sağlık Bakanı Pilli’nin açıklaması şöyle:

“Dünyada iki çeşit aşı vardır. Bir yeni jenerasyon RNA aşıları bunlar yenidir bir de klasik aşılar vardır. İşte bu Çin’in aşısı klasik aşıdır.

Avrupa Birliği aldığı karar ile 27 sinden sonra aşılanmaya başlayacaktır.

Biz de Avrupa Birliği toprağı olduğumuz için, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’de bir Avrupa Birliği ülkesidir ve dolayısı ile Avrupa Birliği bize Pfizer aşılardan vereceğini söylemiştir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..