AktüelGazedda'nın GündemiBiri Arıklı’ya “ifade özgürlüğü”nün anlamını öğretsin

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, parti kurultayına yönelik sosyal medyada konuşma yasağı getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, parti kurultayına yönelik sosyal medyada konuşma yasağı getirdi.

YDP’nin 11 Nisan’da yapılacak ve genel başkanının seçileceği kurultayına haftalar kala, ipler iyice gerildi. Kurultaya yönelik açıklama yapan Arıklı, demokrasi ve ifade özgürlüğü gibi tanımları unutarak, üyelerine konuşma yasağı getirdi.

Sosyal medya hesabından parti üyelerine seslenen Arıklı, yasağa uymayanlarla 11 Nisan’da yollarının ayrılacağı tehdidinde de bulundu.

Arıklı’nın paylaşımı şu şekilde:

“Sevgili YDP üyelerine çağrımdır;

Bu saat itibari ile YDP ile ilgili sosyal medyada yorum yapıp, partililerimiz aleyhine suçlamada bulunanlarla, kim olursa olsun 11 Nisan tarihi itibari ile yollarımız ayrılacaktır.

Değerli partililerimizden sosyal medyada partimizi ve partililerimizi eleştiren, kurultaya yönelik yazılarına son vermelerini rica ediyorum.

Unutmayın 12 Nisan’da yüzyüze bakacağız

Not; Saat 15 itibari ile partililerimizin tüm paylaşımları kayıt altına alınacak ve suç teşkil edenler, 11 Nisan’dan sonra oluşacak Disiplin Kuruluna verilecektir…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık