AktüelKıbrıs SorunuBir yıl sonra; halen bölünmüş!

Pandemi gerekçesiyle barikatların kapatılmasını protesto etmek isteyen yurttaşlar Cumartesi günü Baf Kapısı’nda ve Yiğitler Burcu’nda aynı anda eylem düzenleyecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Pandemi gerekçesiyle barikatların kapatılmasını protesto etmek isteyen yurttaşlar Cumartesi günü Baf Kapısı’nda ve Yiğitler Burcu’nda aynı anda eylem düzenleyecek.

Facebook’tan “Baf Kapısı Toplanması – Bir yıl sonra, halen bölünmüş” adıyla açılan ve 3 dilde yazılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bir yıldan fazla bir süre önce, Kıbrıs’ın bölünmüş halklarının birbirine ulaşabildiği geçiş noktaları pandemi gerekçesiyle apar topar kapatıldı.

Dikenli tellerin iki tarafından binlerce insan, kamu sağlığını gözetmekten çok politik çıkarlara hizmet ettiği belli olan bu karara karşıtlıklarını ifade etmek için harekete geçti. Bu eylemlerden birinde sınırın iki tarafından insanlar Baf kapısı olarak bilinen parkta müzik yapıp şiirler okumuştu.

Bu eylemin üzerinden bir yıl geçti ve ülkemiz hala bölünmüş… Bir zamanlar aynı masalarda oturduğumuz dostlarımızı göremeden geçen bir yıl…

Aynı çatı altında yaşayan ailelerin bir taraf seçmek zorunda bırakılarak bölündüğü bir yıl…

Umut ve barış mesajı vermek için yeniden toplanıyoruz. Yanımızdaki tek silahlarımız müziğimiz ve sözlerimizle.

Etkinliğe ulaşmak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık