AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberPolitikaBir vicdani retçi hapishane tehditi ile karşı karşıya

Askeri Mahkeme’de yargılanmaları devam eden vicdani retçiler Murat Kanatlı, Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı’nın duruşmalarına bugün devam edildi. Mahkemede Murat Kanatlı hakkında davada AİHM’deki davalar sonuçlanana kadar süreç beklenecek. Bu süreç boyunca da davalar geçici olarak geri çekildi. Haluk Selam Tufanlı hakkındaki 6 davası için AİHM’deki davasının dosya numarası henüz alınmadığından dolayı duruşma 20 Aralık tarihine ertelendi. Öte yandan Halil Karapaşaoğlu’nun davasında ise Karapaşaoğlu’nun AİHM’de dava süreci olmadığı için duruşma 6 Aralık tarihine ertelendi. Duruşma boyunca savcılığın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 8, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Askeri Mahkeme’de yargılanmaları devam eden vicdani retçiler Murat Kanatlı, Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı’nın duruşmalarına bugün devam edildi.

Mahkemede Murat Kanatlı hakkında davada AİHM’deki davalar sonuçlanana kadar süreç beklenecek. Bu süreç boyunca da davalar geçici olarak geri çekildi.

Haluk Selam Tufanlı hakkındaki 6 davası için AİHM’deki davasının dosya numarası henüz alınmadığından dolayı duruşma 20 Aralık tarihine ertelendi.

Öte yandan Halil Karapaşaoğlu’nun davasında ise Karapaşaoğlu’nun AİHM’de dava süreci olmadığı için duruşma 6 Aralık tarihine ertelendi.

Duruşma boyunca savcılığın davaların devamı yönünde ısrarcı olması ve Yargıç’ın “Yargılanması için ısrarcı mısnız?” sorusuna ‘evet’ demesi dikkat çekti.

Karapaşaoğlu 6 Aralık tarihinde tekrar mahkemeye çıkacak.

Karapaşaoğlu sosyal medyada yaptığı açıklamada “Savcılık “kelle” istiyor. Yani beni hapise atmak icin elinden geleni yapıyor. Hükümet vicdani retle ilgili yasa tasarısı meclisin gündemine getirmezse, iş işten gecmis olacak. Bu meclisin icindeki butun partilerin ve bu partilerin icinde aktif olarak çalışan arkadaşlarımın utancı olarak bir kenarda dursun. Gün gelir bir gün hatırlatılır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©