AktüelPolitikaSanatYaşam“Bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük”

"Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Yaşar Ersoy, kültürel miras paylaşımıyla ilgili açıklama yaptı…

“Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra”

Konuyla ilgili tiyatro sanatçısı ve yazar Yaşar Ersoy sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “tarihi bir gün yaşadık” dedi.

Ersoy, 45 yıl sonra bir ayıbı sevince çevirdiklerini kaydederek, “Kıbrıs trajedisinin tümden sevince dönüşmesi için,acı gerçeğimizle yüzleşerek barış için mücadelemizi, yasamın her alanında, ada halkları olarak hep birlikte yükseltmeliyiz” dedi.

Yaşar Ersoy’un paylaşımı şöyle:

“Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra. İki liderin oluşturduğu İki Toplumlu Sanat Teknik Komitesi’nin uzun uğraşları sonucunda tablolar sahiplerine iade edildi. Hem trajedinin hem sevincin bir arada yaşandığı bir gündü bugün. Kıbrıs trajedisinin tümden sevince dönüşmesi için,acı gerçeğimizle yüzleşerek barış için mücadelemizi, yasamın her alanında, ada halkları olarak hep birlikte yükseltmeliyiz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık