AktüelPolitikaSanatYaşam“Bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük”

"Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Yaşar Ersoy, kültürel miras paylaşımıyla ilgili açıklama yaptı…

“Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra”

Konuyla ilgili tiyatro sanatçısı ve yazar Yaşar Ersoy sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “tarihi bir gün yaşadık” dedi.

Ersoy, 45 yıl sonra bir ayıbı sevince çevirdiklerini kaydederek, “Kıbrıs trajedisinin tümden sevince dönüşmesi için,acı gerçeğimizle yüzleşerek barış için mücadelemizi, yasamın her alanında, ada halkları olarak hep birlikte yükseltmeliyiz” dedi.

Yaşar Ersoy’un paylaşımı şöyle:

“Bugün tarihi bir gün yaşadık.45 yıl sonra bize ait olmayan sanat eserlerini ( resimleri) sahiplerine geç de olsa iade etmeyi başardık. Bir ayıbı, bir utancı gözyaşları içinde sevince dönüştürdük, 45 yıl sonra. İki liderin oluşturduğu İki Toplumlu Sanat Teknik Komitesi’nin uzun uğraşları sonucunda tablolar sahiplerine iade edildi. Hem trajedinin hem sevincin bir arada yaşandığı bir gündü bugün. Kıbrıs trajedisinin tümden sevince dönüşmesi için,acı gerçeğimizle yüzleşerek barış için mücadelemizi, yasamın her alanında, ada halkları olarak hep birlikte yükseltmeliyiz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft