AktüelGazedda'nın GündemiBir sen eksiktin; şimdi ‘tamam’ olduk!

Anayasa Mahkemesi kararıyla ilgili konuşmayan bir Devlet Bahçeli kalmıştı. O da konuştu, artık tamamız.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Anayasa Mahkemesi kararıyla ilgili konuşmayan bir Devlet Bahçeli kalmıştı. O da konuştu, artık tamamız. “Anayasa mahkemeleri her yerde çıbanbaşı, her yerde sorun kaynağıdır” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kararın laikliğe aykırı olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin Kur’an kurslarını laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle kapatmasını, “Rumların değirmenine su taşıyan kepazelik” olarak değerlendirdi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi’nin kararını da değerlendirdi.

Bahçeli, “Bu mahkemeye nüfuz eden bağnazlığın ne laiklikle ne de din ve inanç hürriyetiyle alakası vardır. Kuran’ın öğretilmesinin neresi laikliğe aykırıdır? Allah kelamına yönelik bu saygısızlığın, bu nefretin neresinde laiklik vardır? Anayasa mahkemeleri her yerde çıbanbaşı, her yerde sorun kaynağıdır. KKTC Anayasa Mahkemesinin bu ilkel kararından dönmesi inancımıza ve insanlık onuruna saygının bir gereğidir.” diye konuştu.

Bahçeli, ramazan ayında, söz konusu mahkeme kararını kınadığını, asıl laikliğe aykırılığın, bu mahkemenin varlığında ortaya çıktığını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık