AktüelGazedda'nın Gündemi“Bir kişinin bağırsaklarının patladığı gerçeği vardı”

Avukat Aslı Murat, Kıbrıs‘ın kuzeyindeki işkence iddialarının şu an meclisin gündeminde dahi olmadığını belirterek, işkencenin Anayasa‘da yasaklanmasına rağmen Ceza Yasası‘nda olmadığına ve dolayısıyla ceza da verilemediğine dikkat çekti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avukat Aslı Murat, Kıbrıs‘ın kuzeyindeki işkence iddialarının şu an meclisin gündeminde dahi olmadığını belirterek, işkencenin Anayasa‘da yasaklanmasına rağmen Ceza Yasası‘nda olmadığına ve dolayısıyla ceza da verilemediğine dikkat çekti.

Özgür Haber’de Pınar Barut’un sorularını yanıtlayan Murat, işkencenin sadece bizim değil tüm dünyanın sorunu olduğunu söyleyerek, işkenceyi konuşurken, adil yargılanma hakkını ve bir kişinin hayatı boyunca yaşayacağı travmaları da konuşmak gerektiğini vurguladı.

Murat, “Belli toplumsal noktalarda yıldırma aracı olarak kullanılan işkence, sadece politik gruplar üzerinde değil belli suçlar üzerinde devletin suçluyu bulmadaki zafiyetinden kaynaklı pratik yolu seçmesi sonucu da uygulanıyor” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık