koronavirusBir gün öyle, bir gün böyle: Yasak kalktı

Kısmi sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından uygulanmaya başlayan bir başka gereksiz yasak olan '01.00’de işletmelerin kapatılma kararı' da geri çekildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kısmi sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından uygulanmaya başlayan bir başka gereksiz yasak olan ‘01.00’de işletmelerin kapatılma kararı’ da geri çekildi. 

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları açıklandı. Kararlar kapsamında geçen hafta kaldırılan sokağa çıkma yasağına ek olarak işletmelerin gece saat 01.00’a kadar açık olmasını kapsayan karar yürürlükten kaldırıldı.

Söz konusu karar şöyle:

“Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesinin” yürürlükten kaldırılmasına ilişkin alınan   E.S.(K-I)1481-2021 karar sayılı emirname doğrultusunda  Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesinin daha önce almış olduğu çalışma saatleri kısıtlamalarının kaldırılması uygun görülmüştür.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık