AktüelGazedda'nın GündemiBir garip olay: Hizmet-Sen’in Kuran Eğitimi davası

2011 yılında kurulan Hizmet-Sen, Kuran davası ile ilgili bir anda gündeme düştü. TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘’din düşmanı’’ olarak nitelediği Hizmet-Sen ile ilgili garip bilgiler ortaya çıkmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 16, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

2011 yılında kurulan Hizmet-Sen, Kuran davası ile ilgili bir anda gündeme düştü. TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘’din düşmanı’’ olarak nitelediği Hizmet-Sen ile ilgili garip bilgiler ortaya çıkmaya başladı. 

Davanın ne amaçla açıldığı ve nereye evrildiği ayrı bir tartışma konusu olarak karşımızda dururken, Hizmet-Sen adındaki sendikanın kuruluş bildirgesi ve kurucu üyeleri göz önüne alındığı zaman, sürecin absürt bir şekilde geliştiği de ortaya çıkıyor. 

Kurucu üyeler arasında Bertan Zaroğlu da var

Hizmet-Sen’in kurucu üyeleri arasında sağ görüşlü birçok insanın bulunduğu gözlemlenirken, şu anda YDP’den milletvekili olan Bertan Zaroğlu’nun da kurucu üye olarak bulunması dikkat çekti.

Kurucu üyeler şöyle:

“Başkan Mehmet Bahadır Kurumanastırlı, Genel Sekreter Cafer Yanaşoğlu, Örgütlenme Sekreteri Zeki Güler, Eğitim Sekreteri Turan Tuluhan, İletişim Sekreteri Ahmet Zihni, Özel Sektör Sekreteri Bertan Zaroğlu, Engelliler Sekreteri Faruk Taşkınçay, Yerel Yönetimler Sekreteri Hüseyin Mert Coşkun, Asbaşkan Hasan Kurumanastırlı, Mali Sekreter Mehmet İnceoğlu.”

Sendikanın amacı

Sendika amaçları bakımından kktc’nin yaşaması ve yaşatılması ve güçlenmesini savunuyor. Amaçlar şöyle:

“Hizmet-Sen’in Türkiye’ye gönülden bağlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yaşaması, yaşatılması ve güçlenmesini savunan bir sendika olduğu belirtilen bildirgede, “Hizmet-Sen Kıbrıslı Türk emekçilerin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Anavatan Türkiye’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanındadır. Hizmet-Sen bir tek Türk askerinin bile Kıbrıs’tan çekilmesini istemeyenlerin yanındadır. Hizmet-Sen Anavatan Türkiye’nin etkin garantörlüğünün devamını ve Kıbrıs’ta Türk egemenliğini isteyenlerin yanındadır. Hizmet-Sen görüşme masasında ‘toplum’ değil, ‘halk’ olgusunu kabul ettirmek isteyenlerin yanındadır” denildi.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık