AktüelEkonomi PolitikBir bakan nasıl devrilir?

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’yı protesto etmek için Ekonomi ve Enerji Bakanlığı önünde eylem başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’yı protesto etmek için Ekonomi ve Enerji Bakanlığı önünde eylem başlattı.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Ekonomi ve Enerji Bakanlığı‘na yürüyüş düzenledi. Akaryakıt İhalesi ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndaki yolsuzluk iddialarını protesto etmek için eylem başlatan sendika, bu sabah itibariyle sokağa indi.

Eyleme Sendikal Platform’a bağlı bazı sendikalar da destek veriyor.

El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, sendikanın iptal edilen Akaryakıt İhalesi ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda (Kıb-Tek)  yolsuzluk iddialarını protesto etmek için eylem yapacaklarını duyurmuştu.

Özkıraç, daha önce yaptığı açıklamalarda, sendikanın bugün sabah saat 10.00’dan itibaren eylemlerini başlatarak, “sokakları inleteceklerini” kaydetmişti.

Kubilay Özkıraç, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın her fırsatta Kıb-Tek’te “vurgun” olduğunu iddia ettiğini belirterek, bu konuda tüm çalışanları zan altında bırakmanın ötesinde tek bir adım atılmadığını, aksine Akaryakıt İhalesi’nin iptal edilerek, tarihin en büyük şaibesinin altına imza atıldığını kaydetmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık