koronavirus“Bir ay eğlenceye gitmezseniz ölmezsiniz!”

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT’de yayınlanan “Manşet+” programına telefonla bağlanarak, Koronavirüs salgınının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT’de yayınlanan “Manşet+” programına telefonla bağlanarak, Koronavirüs salgınının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ziyaretlerde ikram yapılmaması, iş yerlerinde kahve-çay aralarına tek tek çıkılması gerektiğini vurgulayan Pilli, “Özellikle ikramlar sırasında maskeler çıkıyor. Herkesten rica ediyorum; maske ve sosyal mesafe kuralına herkesin uyması gerek” dedi.

 “Herkes şu an pozitif olabilir” diyen Pilli, “Yanınızda gördüğünüz kişi, hiçbir şikayeti olmasa bile pozitif olabilir. Temaslılardan çok sayıda vaka çıkıyor” ifadelerini kullanarak, “Bir ay eğlenceye gitmeyip, kurallara uyarsanız ölmezsiniz. Ama uymazsanız, canınızı kaybedebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Bakan Pilli, “Toplumumuz ne yazık ki işin ciddiyetini hala anlamadı. Halkımız rehavete kapıldı, kurallara uymuyor. Herkesten yardım istiyoruz, herkes kurallara uyarsa bunu çok rahat atlatırız. Bunu defalarca söyledik.” dedi.

Alınan tedbirlere uyulmadığından şikayet eden Bakan Pilli, “Herkesin başına bir polis koymamız mümkün değil” dedi.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin saat 10.00 sıralarında toplandığını ve tedbirleri görüştüğünü belirten Pilli, Güney Kıbrıs’a geçişlere ilişkin sıkı tedbirlerin devam edeceğine işaret etti.

Sokağa çıkma yasağı konusundaki amacın kalabalıkları önemle amaçlı yapıldığını ifade eden Sağlık Bakanı Ali Pilli, bu yasağın saat 12.00-05.00 arasına çekilebileceğini kaydetti.

Şu anda tamamen kapanmanın söz konusu olmadığının altını çizen Pilli, bunun vakaların gidişatına göre belli olacağını, sağlık sistemi çökmeden kapanmaya gidilmesinin doğru olmadığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık