AktüelKıbrıs SorunuBir an önce barış!

Üçüncü Toplum Forumu, adanın dört bir yanından, “bir an önce barış” çağrısı yaparak, denizlere zeytin taçları bıraktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 20, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Üçüncü Toplum Forumu, adanın dört bir yanından, “bir an önce barış” çağrısı yaparak, denizlere zeytin taçları bıraktı. 

“Barış denizleri istiyoruz” sloganıyla Baf, Limasol, Girne ve Mağusa’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etlinliğe, şair Elli Peonidou ve uzun yıllar Dünya Barış Derneği Başkanlığı yapmış Panikos Peonidou da Limasol’dan katıldı.

Üçüncü Toplum Formu tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre,  etkinlikte yapılan konuşmalarda, Akdeniz’in savaşlardan kaçan insanlara mezar değil, dinler ve kültürler arası barışa yaşam olması gerektiği vurgulandı. 

Denizlerde devam eden gerginliği protesto eden “barışseverler”, “jeopolitik güç  oyunlarına son verilmesini” istedi.

Etkinlikte Doğu Akdeniz’de yaşanan siyasi gelişmelerin yarattığı gerginliğin bölgede yaşayanların yararına dönüşmesi ve adada yaşayanların gidişata el koyması gerektiği de kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık