AktüelGazedda'nın GündemiBinlerce kişi sokağa indi!

Önceki hafta yağan yağmur sonrası Lefkoşa'ya ulaşım imkansız hale geldiği için ertelenen Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok eylemi bu akşam yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Önceki hafta yağan yağmur sonrası Lefkoşa’ya ulaşım imkansız hale geldiği için ertelenen Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok eylemi bu akşam yapıldı.

Sosyal medyadan örgütlenen yurttaşın organize ettiği “Yol Yoksa Seyrüsefer de Yok” eylemi Lefkoşa’da yapıldı.

Fotoğraf: Pınar Barut

Lefkoşa Terminal Çemberi’nde düzenlenen eylemde trafikte yol güvenliği ve alınan vergilerin altyapı yatırımına dönüştürülmesi talep edildi.

Serbest kürsünün olduğu eylemde, konuşmak isteyen her eylemci, sahneye çıkarak kitleye seslenme şansına sahip oldu. Eylemde yapılan açıklamada yetkililere yarın 18.00’e kadar süre verildiği, yapılan zamların geri alınmaması halinde eylemin devam edeceği bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık