AktüelEkonomi PolitikBinler sokağa döküldü!

Zam altında ezilen Kıbrıs’ın kuzeyindeki yurttaşlar sokağa döküldü. İlk bilgilere göre, eyleme katılım 10 bin civarında oldu.
Gazedda KıbrısNisan 1, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Zam altında ezilen Kıbrıs’ın kuzeyindeki yurttaşlar sokağa döküldü. İlk bilgilere göre, eyleme katılım 10 bin civarında oldu.

“Toplumsal Yok oluş ve Yoksullaşmaya Hayır” sloganı ile Lefkoşa’da miting düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı eylem, Lefkoşa’nın son yıllarda gördüğü en büyük eylem olarak tarihe geçti.

Hükümete ‘Bir ihtar’ olarak nitelendirilen eylemde, hükümet istifaya çağrıldı. Ekonomik sıkıntılar, art arda yapılan zamlar ve yoksullaşmaya karşı hükümetin kayıtsız kalması ortak bir tepkiye dönüşerek sokağa taştı, binler sokakları doldurdu, Başbakanlık önüne sığmadı.

Sendikalar önünde 09.30’dan itibaren toplanan üyeler kortej halinde Başbakanlık’a yürüdü ve burada miting yaptı. Eyleme birçok siyasi parti ve örgüt de destek verdi.

Polis güvenlik önlemlerini artırdı

Bugün gerçekleşen eylemle ilgili polis güçleri de Başbakanlık önündeki güvenlik önlemlerini artırdı. Polis ekipleri, Başbakanlık önüne demir bariyerler çekti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık