Ekonomi PolitikkoronavirusBin 500 TL ücret desteğine başvurular 20 Nisan’da başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bin 500 TL ücret desteğine başvuruların 20 Nisan’da başlayacağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,  bin 500 TL ücret desteğine başvuruların 20 Nisan’da başlayacağını duyurdu.

Başvurular, işverenler tarafından ve www.ihtiyat.gov.ct.tr adresli resmi web sayfası üzerinden online yapılacak.

Tüzük kapsamındaki çalışanlara ve işverenlere ödenecek bin 500 TL bankaya yatırılacak. Başvuru süresi de 21 gün olacak.

Bakanlığın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“17 Nisan’da uygulamaya konan Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğü kapsamında ücret desteği almaya hak sahibi olan çalışanların işverenleri, 14 Mart tarihinde Sosyal Sigortalar Dairesi ve İhtiyat Sandığı Dairesi’ne kayıtlı olan ve o tarihte aktif olarak işgücü piyasasında bulunan çalışanları ve eğer kapsamda iseler kendileri ile ilgili başvuru yapacak.

Başvurular, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İhtiyat Sandığı Dairesi ‘www.ihtiyat.gov.ct.tr adresli resmi web sayfasında yer alan ‘1,500.- TL Destek Başvuru’ kısmından, ONLINE olarak yapılacak.

İşverenler tarafından yapılacak başvuruda,  tüzük kapsamındaki çalışanlara ve işverenlere ödenecek  1,500 TL başvuruda belirtilen işyerindeki kayıtlı  çalışanlar adına ve işverenin de kendisi adına  bankaya yatırılacak.

‘1,500.- TL Destek Başvuru’ kısmı ihtiyat.gov.ct.tr web sayfasında 20 Nisan’dan itibaren aktif olacak.  Başvurular, 20 Nisan’dan itibaren 21 gün boyunca portaldan İhtiyat Sandığı Dairesi’ne yapılabilecek.”    

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık