AktüelEkolojiBill Gates’in iklim krizine ve yüksek enerji fiyatlarına karşı çözümü nükleer enerji

Dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen Bill Gates, nükleer enerji santrallerinin kapatılmasının temel enerji güvenliğini ve uygun fiyatların sağlanmasını güçleştireceği iddiasında.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Microsoft’un kurucusu, girişimci ve iş insanı Bill Gates, iklim kriziyle ve yüksek enerji fiyatlarıyla mücadele için daha fazla nükleer enerji kullanılması gerektiğini ileri sürdü.

Bill Gates, elektro mobilite ve binaların ısıtma sistemleri nedeniyle ileride insanların elektrik ihtiyacında çok büyük bir artış yaşanacağını kaydetti.

‘Bir çözümü gözden çıkarmamalıyız’

Almanya‘nın ekonomi gazetesi Handelsblatt’a açıklamalarda bulunan Gates, nükleer enerji santrallerinin kapatılmasının temel enerji güvenliği ve uygun fiyatların sağlanmasını güçleştirdiğini belirtti. Gates, “Masrafları ve güvenliği tam anlamıyla gözden geçirene kadar bir çözümü gözden çıkarmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Gates, nükleer santrallerin iklim krizinin önüne geçmeye yardımcı olabileceği iddiasında.

Doğal gaz santrallerinin kurulmasına şüpheyle yaklaştığını söyleyen girişimci, Almanya’nın iklim kriziyle mücadele stratejisinin ana kaynaklarından olan doğal gaz enerjisinin ise gerçek bir geçiş teknolojisi olmadığını belirtti.

Gates, temiz enerjiyi desteklemeyi hedefleyen, kar amacı gütmeyen Breakthrough Energy şirketinin de sahibi. Şirket, çeşitli araştırmalara ve aralarında nükleer enerji alanında aktif olanların da bulunduğu yeşil teknoloji firmalarına destek veriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık