AktüelGazedda'nın Gündemi“Bilişim Suçları Yasası’nın İptali” duruşması Perşembe günü

Bilişim Yasası’yla ilgili Anayasa Mahkemesi’nde açılan iptal başvurusunun duruşması Perşembe günü gerçekleştiriliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bilişim Yasası’yla ilgili Anayasa Mahkemesi’nde açılan iptal başvurusunun duruşması Perşembe günü gerçekleştiriliyor.

14 Temmuz 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bilişim Suçları Yasası’na karşı 21 Temmuz 2020’de açılan iptal davası, 18 Mart Perşembe günü saat 10.00’da Anayasa Mahkemesi’nde görülecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Basın Emekçileri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kişmir, Bilişim Suçları Yasası’ndaki bazı maddelerin hem Özel Hayatın Gizliliği’ne, hem de en temel insan haklarına aykırılık içerdiğinin düşünüldüğünü belirterek, yasanın polise ciddi yetkiler verdiğini söyledi.

Kişmir açıklamasında, polisin “Love Erdoğan” afişlerine yapılan yazılama eylemi ile ilgili olarak bazı Sol Hareket üyelerinin telefonlarına, gerekçesiz bir şekilde; Bilişim Yasası’na dayanarak el koyduğunu da hatırlattı.

Davalara, Basın Emekçileri Sendikası, Toplumcu Demokrasi Partisi Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Çağ-Sen, Sol Hareket, Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi ve Yeni Kıbrıs Partisi de destek veriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık