AktüelGazedda'nın GündemiBilişim Suçları Yasası’ndan ilk faydalanan Akıncı oldu!

YouTube'da Cenk Hoca tarafından yayınlanan bir video için Cumhurbaşkanlığı erişim engeli talebinde bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 26, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

YouTube’da Cenk Hoca tarafından yayınlanan bir video için Cumhurbaşkanlığı erişim engeli talebinde bulundu.

YENİDÜZEN’den Hasan  Yıkıcı’nın haberine göre, YouTube’da Cenk Hoca tarafından yayınlanan bir video için Cumhurbaşkanlığı erişim engeli talebinde bulundu. Mahkeme savcılık tarafından yapılan talebi onayladı. İlk kez Bilişim Suçları Yasası’ndan bir video için erişim engeli kararı üretildi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Öte yandan Barolar Birliği Başkanı avukat Hasan Esendağlı da sosyal medya hesabından söz konusu kararla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Bir bilgilendirme… Bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi, YouTube’da paylaşılan ağır hakaret ve küfür içerikli bir videoya Bilişim Suçları Yasası uyarınca (ilk kez) erişimin engellenmesi yönünde emir verdi.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık