AktüelGazedda'nın GündemiBilişim Suçları Yasası’na karşı mücadele büyüyor

Basın Emekçileri Sendikası'nın 21 Temmuz Salı günü Bilişim Suçları Yasası'nı Anayasa Mahkemesi'ne götürme kararına destekler büyüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası’nın 21 Temmuz Salı günü Bilişim Suçları Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne götürme kararına destekler büyüyor.

Daha önce Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Çağ-Sen ve Sol Hareket’in maddi/manevi destek vereceğini açıkladığı dava sürecine bir destek de Bağımsızlık Yolu’ndan geldi.

Bağımsızlık Yolu 18 Temmuz Cumartesi sabahı Basın Emekçileri Sendikası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Basın-Sen’in Bilişim Suçları  Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne götürme kararı ile ilgili fikir alışverişinde bulunulurken, Bağımsızlık Yolu da, Basın-Sen’in başlattığı mücadeleye maddi ve manevi destek vereceğini bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, ifade özgürlüğünün kısıtlanacağı, sansür ve oto-sansürün artacağı yasayla ilgili olarak başlatılan mücadelede Bağımsızlık Yolu’nun desteğinin de önemine değinerek, “yasal süreci biz başlatmış olabiliriz. Bizler, sadece sendikanın ismini aracı olarak kullanarak dava sürecini başlatıyoruz. Ancak bu mücadele hepimizin” dedi.

Bilişim Suçları Yasası’nın Anayasa’ya aykırı maddeler içerdiğini düşündüklerini de belirten Kişmir, dava sürecine maddi manevi desteğini açıklayan Bağımsızlık Yolu’na teşekkür etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık