AktüelGazedda'nın Gündemi”Biat ettiği kişi haricinde herkese küfürle saldırıyor”

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, faşist Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çirkin sözlerine yanıt verdi, “Kötü söz sahibine aittir” vurgusu yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, faşist Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çirkin sözlerine yanıt verdi, “Kötü söz sahibine aittir” vurgusu yaptı. Bahçeli’nin ağzından küfürden başka bir şey çıkmadığını ifade eden Akıncı, bunun ilk defa olmadığını da söyledi

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akıncı şu ifadeleri kullandı:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ağzından çıkan bir fikir olsa, katılmasak da, belki tartışma zemini olabilirdi. Ama ağzını her açtığında küfürden başka bir şey çıkmıyor. İlk defası değil ve sadece şahsıma karşı da değil.

Şu an için biat ettiği kişi haricinde, hedef aldığı hemen herkese küfürle saldırıyor. Tabi, şu an biat ettiğine geçmişte neler söylediği de hatırlardadır. Böylesi bir zihniyete aynı üslupla karşılık vermek bize yakışmaz. Sadece “kötü söz sahibine aittir” diyorum ve bu çirkinliğe karşı tavır alan tüm yurttaşlarımıza ve örgütlerimize teşekkür ediyorum.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık