MüzakerelerBES: Liderler İsviçre’de İrade ve Kararlılık Göstermelidir

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Kıbrıs’ta BM parametreleri çerçevesinde yürütülen çözüm sürecine desteğinin tam olduğunu belirterek, liderlerden çözüm adına irade ve kararlılık göstermesini istedi, “Barış’ın kaybedeni olmaz” dedi. BES yazılı açıklamasında, “Kıbrıs sorununa çözüm bulmak adına yürütülen müzakerelerin iki lider tarafından 7-11 Kasım tarihleri arasında İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasına taşınmasını ve burada yapılacak görüşmeler sonrasında sürecin daha da belirgin bir hale gelecek olmasını çok önemli bir adım olarak” değerlendirdi. “İRADE VE KARARLILIK” Bu sorunun gerçek mağdurları...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 6, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Kıbrıs’ta BM parametreleri çerçevesinde yürütülen çözüm sürecine desteğinin tam olduğunu belirterek, liderlerden çözüm adına irade ve kararlılık göstermesini istedi, “Barış’ın kaybedeni olmaz” dedi.

BES yazılı açıklamasında, “Kıbrıs sorununa çözüm bulmak adına yürütülen müzakerelerin iki lider tarafından 7-11 Kasım tarihleri arasında İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasına taşınmasını ve burada yapılacak görüşmeler sonrasında sürecin daha da belirgin bir hale gelecek olmasını çok önemli bir adım olarak” değerlendirdi.

“İRADE VE KARARLILIK”

Bu sorunun gerçek mağdurları olarak, Kıbrıs sorununu ve bu sorunun her iki topluma da ne kadar zarar verdiğini tekrar etmenin bir anlamı olmadığını belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“O nedenle bizlerin her iki liderden de beklentisi, İsviçre’de yürütülecek görüşmelerde çözüm adına irade ve kararlılık göstermeleridir. Bu bağlamda BM parametreleri çerçevesinde yürütülen çözüm sürecine desteğimizin tam olduğunu bir kez daha belirtirken, barışın kaybedeni olmayacağını da bir kez daha tüm kesimlere hatırlatırız.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık