AktüelGazeddablogHalil KarapaşaoğluBertan’ın kendisine yapılanı ırkçılıkla bağdaştırması saçmalıktır – Halil Karapaşaoğlu

Gemiyi ilk terk eden Bertan Zaroğlu oldu.
Halil Karapaşaoğlu Halil KarapaşaoğluEylül 13, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bu makale ilk kez 13 Eylül tarihinde Halil Karapaşaoğlu’nun kişisel sosyal medya hesabında paylaşılmış, yazarın izniyle sizlerin bilgisine getirilmiştir.

Gemiyi ilk terk eden Bertan Zaroğlu oldu. Biz kabul etsek de etmesek de Bertan kktc’nin milletvekilidir. kktc’nin milletvekili kktc’nin Sağlık Bakanlığı’na, kktc’nin sağlık alt yapısına ne kadar güvendiğini göstermiş oldu. Rahmetlik İrsen Küçük’de Kıbrıs Cumhuryeti’nde tedavi olmak istemişti.

Nitekim tedavi olmak için Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçti. Bu ülkedeki milliyetçiliğin ne kadar çürümüş olduğunu ve sağlık alt yapısının ne kadar boktan olduğunu ARTIK HERKES ANLASIN. Bu efendiler o kadar milliyetçidirler ki her kafaları sıkıştıklarında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin imkanlarını kullanmaktadırlar.

Pasaportlarından, okullarına, Uçaklarından hastanelerine, alışveriş merkezlerine kadar… Midemi bulandırıyorsunuz…

UBP parti devletidir. 30 yıldan fazla iktidar da olmuşlardır. Türkiye’nin işgalini onaylayan ve burada yarattığı düzenin devamlılığını savunan başta UBP olmak üzere bu politikaları savunan bütün partiler içine düştüğümüz bu durumdan sorumludur.

Bu partilere oy verenler şimdi ellerini başının üstüne koysun hem vicdanlarına hem halkına hem de çocuklarına bunun hesabını versin. Çünkü bu durumdan SİZ SORUMLUSUNUZ.

kktc Türkiye’nin kolonisidir. Burada Türk tipi bir kolonizasyon mevcuttur. Amerika’da beyazlara karşı kızılderililer, Güney Afrika’da beyazlara karşı siyahiler, 1960 öncesi İngilizlere karşı Kıbrıslırumlar ve Kıbrıslıtürklerin tutumları onları ırkçı yapmaz.

Bertan’ın kendisine yapılanı ırkçılıkla bağdaştırması saçmalıktır. Irkçılık başka bir şeydir. Kurumsaldır. Sistematiktir. Kavramları doğru kullanmazsak, işgalci işgal ettiği topraklarda işgal edilenler tarafından ırkçılığa uğradığını söyler. Kavramları o yüzden netleştirmek lazım.

İçinden geçtiğimiz bu sancılı sürecin yaratılmasına sebep olan politik argümanlar ortadadır. Halkın acil olarak bu argümanları terk etmesi gerekmektedir.

Tufan Hoca, CTP, Mustafa Akıncı ve TDP bir an önce Türkiye’nin buradaki varlığını işgal olarak nitelemeli halkı bu yönde mücadeleye çağırmalıdır. Eğer bunu yapmazlarsa içinde yaşadığımız krizin ve bu kriz sonucunda ödenecek bedelin sorumlusu UBP gibi onlar da olacaktır.

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu

Halil Karapaşaoğlu 1985 yılında Kıbrıs’ta doğdu. 2008 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İngiliz Dili Edebiyatı ve İnsani Bilimler bölümünden mezun oldu. 2018 yılında, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Radyo, TV ve Sinema bölümünde, mastere başladı. 2013 yılında ilk şiir kitabı “Acı Biberli Aşk”ı yayınladı. “Ahir Zaman Âlemi” isminde yeni şiir dosyası yayınlanmayı beklemektedir.

LGBT kitapcık