SanatBerlin’de Yapılacak “Genç Sanatçılar Rezidansı” İçin Açık Çağrı

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu Berlin’de yapılacak olan Genç Sanatçılar Rezidansı ‘na katılacak 4 Kıbrıslı sanatçının seçimi için açık çağrıda bulundu. EMAA’dan yapılan açıklama şöyle: Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu Aralık ayının başında, Berlin’de yapılacak olan Genç Sanatçılar Rezidansı için Açık Çağrı bildirmekten mutluluk duyar. Rezidans, 4 Kıbrıslı ve 4 Avrupalı, toplamda 8 sanatçıya ev sahipliği yapacak ve küratörlüğünü de, küratör ve aynı zamanda bir görsel sanatçı olan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu Berlin’de yapılacak olan Genç Sanatçılar Rezidansı ‘na katılacak 4 Kıbrıslı sanatçının seçimi için açık çağrıda bulundu.

EMAA’dan yapılan açıklama şöyle:

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu Aralık ayının başında, Berlin’de yapılacak olan Genç Sanatçılar Rezidansı için Açık Çağrı bildirmekten mutluluk duyar. Rezidans, 4 Kıbrıslı ve 4 Avrupalı, toplamda 8 sanatçıya ev sahipliği yapacak ve küratörlüğünü de, küratör ve aynı zamanda bir görsel sanatçı olan Naomi Hennig gerçekleştirecektir. Durduğun yeri kaz konu başlıklı rezidans, tarihi şehirlere odaklanarak, kişinin kendi işyerinin tarihini araştırması fikrini irdeleyen 1978 tarihli Sven Lindqvist’in kitabına atıfta bulunmaktadır. Tarihi yazmak, kısıtlayıcı sosyal, yasal yada siyasi denetimlerin kaldırılarak daha fazla hak veya özgürlüğe olanak sağlayan, özgürleştiren müşterek bir sorumluluk olarak görülmektedir. Dolayısıyla bu sorumluluk profesyonellere ya da iktidar temsilcilerine teslim edilmemelidir, “aşağıdan” oluşturulmalıdır.

10 günlük atölye aşamasında 8 sanatçıdan oluşacak grup aynı çatı altında misafir edilip çalışmalarını gerçekleştirecek ve rezidans, Berlin’in Wedding bölgesindeki Uqbar ve iki komşu galeride yapılacak sergilerle son bulacaktır.

Konsept ve başvuru hakkında daha fazla bilgi web sitesinden ve/veya projenin Facebook sayfasından (https://www.facebook.com/ConfrontationThroughArt/) edinilebilir.

Başvurular 6 Kasım 2016 tarihinde Kıbrıs saati ile gece yarısı sona erecek ve seçilen 4 Kıbrıslı sanatçı 10 Kasım 2016 tarihinde duyurulacaktır.

4 Avrupalı sanatçıyla birlikte çalışma şansını elde edecek olan 4 Kıbrıslı sanatçı, küratör tarafından seçilecektir. Rezidans, 1 Aralık 2016 tarihinde başlayacak ve 10 gün sürecektir. Atölye çalışmasının sonunda, 10 Aralık 2016 tarihinde rezidans süresince üretilen tüm eserlerin gösterime sunulacağı bir sergi düzenlenecektir.

Tüm Rezidanslar, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme: Kıbrıs’ta Uzlaşı Aracı olarak Çağdaş Sanat”, 2014-2017 projesi çerçevesinde düzenlenmektedir.

Projeyle veya açık çağrılarla ilgili daha çok bilgi için lütfen

web sitemizi: www.art-confrontation.com

ve Facebook sayfamızı: https://www.facebook.com/ConfrontationThroughArt

ziyaret ediniz veya proje koordinatörlerimize ulaşınız:

Proje Koordinatörü: Özgül Ezgin / E-mail: [email protected]l.com /

Tel: 00 90 533 864 04 18

Proje Koordinatör Yardımcısı: Argyro Toumazou /

E-mail: [email protected]com / Tel: 00 357 99 31 72 78

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık