AktüelSanatBerk Yağlı’nın “Obedient Workers”i yayınlandı

Berk Yağlı’nın konsept albümünün ilk parçası dinleyiciyle buluştu. Yağlı’nın “Obedient Workers” adıyla piyasaya çıkan ilk parçası, yoğun politik temasıyla da dikkat çekiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Berk Yağlı’nın konsept albümünün ilk parçası dinleyiciyle buluştu. Yağlı’nın “Obedient Workers” adıyla piyasaya çıkan ilk parçası, yoğun politik temasıyla da dikkat çekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Yağlı, sanatını icra ederken belirli sosyal, politik, ve felsefik mesajları vermeyi de hedeflediğini belirterek, toplumsal problemler konusunda da dinleyicisini düşündürmeyi amaçlıyor.

Berk Yağlı kimdir?

Berk Yağlı. 21 yaşında Kıbrıslı müzisyen, gitarist, besteci, prodüktör. Şu anda bestecilik üstüne University of Sheffield’da master yapan Berk Yağlı University of Portsmouth’da Müzik ve Ses Teknolojilerinden (BSc.) bölüm birinciliği ile mezun oldu.

Üniversite eğitimi süresince bir çok müzik akımı esaslarını teorik ve pratik açıdan inceleme fırsatı bulan Berk Yağlı, edindiği deneyimleri kendi stili ile harmanlayarak kendine özgü yeni bir tarz geliştirmek için çabalamıştır. Sanatını icra ederken belirli sosyal, politik, ve felsefik mesajları vermeyi hedeflerken, toplumsal problemler konusunda da dinleyicisini düşündürmeyi amaçlamaktadır.

Sabit müziksel formatlar içinde kalmanın misyonunu gerçekleştirmede yeterli olamayacağına inanan Berk Yağlı, albümünü; bir çok farklı kompozisyon tekniğini birleştirerek, parçalarda kullandığı temaları dinleyicisine daha çarpıcı bir şekilde aktarmak üzere tasarladı.

5 Ocak 2021’de yayınlayacağı konsept albümünden bir parçayı 25 Aralık’ta müzik videosu şeklinde dinleyicilerine sundu. Albümün prodüksiyonunu da üstlenen Berk Yağlı parçaların icra, düzenleme, kayıt, mix, ve master işlemlerini de kendisi yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık