AktüelDünya“Ben virüs değilim, insanım” | Video

Çinli bir İtalyanın, İtalya'nın Floransa kentinde Asya kökenli bireylerin maruz kaldığı ırkçılık ve ayrımcılığa karşı gerçekleştirdiği protesto dünya genelinde viral oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Çin’in Wuhan şehrinde baş gösteren yeni koronavirüs salgının yarattığı küresel panik dünya genelinde Çin uyruklu bireylere karşı ırkçılığın ve ayrımcılığın yükselmesine neden oldu.

Çinli bir İtalyanın, İtalya’nın Floransa kentinde Asya kökenli bireylerin maruz kaldığı ırkçılık ve ayrımcılığa karşı gerçekleştirdiği protesto dünya genelinde viral oldu.

Image result for i'm not a virus i'm a human italy

Massimiliano Martigli Jiang adlı kişi gözleri kapalı ve maskeli bir şekilde gerçekleştirdiği protestoda yayında taşıdığı pankartla “Ben virüs değilim, insanım. Önyargıyı ortadan kaldırın” mesajını verdi. İtalyan-Çinli Öğrenci Birliği tarafından kayıt alınan videoda eylemin gerçekleştirildiği meydandan geçen kişiler Jiang’ı kucaklayarak ırkçılık ve ayrımcılık karşıtı mesajlar verdiler.

“I’m not a virus”: Chinese Italian man protests coronavirus-related prejudice

“I’m not a virus. I’m a human. Eradicate the prejudice.” A Chinese Italian man protests coronavirus-related prejudice against the Chinese people in Italy. #coronavirus

UGIC – ABBRACCIO BENDATO di un italo-cinese a Firenze

“我是中国人,我是意大利人,拥抱我吧,只因我们都是人” “Sono cinese, sono italiano, ma abbracciami semplicemente come un essere umano” “I am Chinese, I am Italian, but just hug me as a human being” Massimiliano, un ragazzo cinese cresciuto in Italia, con gli occhi bendati fa un salto di fiducia verso il prossimo.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık