AktüelGazedda'nın Gündemi“Ben kendime saray yapmıyorum”

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar BRT’de katıldığı özel yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar BRT’de katıldığı özel yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Türkiye’nin kktc’ye ayırdığı kaynaklar ve gösterdiği ilgi alakanın büyük bir şans olduğuna da dikkat çeken atanmış Cumhurbaşkanı Tatar, “Senin devletini, ihtiyaçlarını Türkiye’dan başka kim yapabilir. Türkiye bunu kardeşlik ilişkileri ile yapıyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yapımına ilişkin olarak da Tatar, mecvut binanın sur üstünde olduğunu ve bunun yasalara aykırı olduğunu ifade ederek, “bu binanın güzelliğini kim inkar edebilir. Ama yeterli değil. Bu bir devlet meselesidir” dedi.

“Türkiye bu yetersizliği görüp bir Cumhurbaşkanlığı binası yapılmasını layık gördü” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Metehan bölgesinde park projesini de içine alacak şekilde mütevazi bir yerleşke. 200 kişilik bir toplantı odası, çalışma ofisleri olacak. Aynı yerde her bir milletvekilinin de odasının olacağı Meclis binası olacak. Ben kendime saray yapmıyorum. Bu devlet herşeyi hak eder. Belki ben yetişmeyeceğim” dedi.

Başbakan Ersan Saner ile hiçbir sıkıntısının bulunmadığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, içinden geçilen dönemde hükümet etmenin zorluğuna dikkat çekti. Kıbrıs konusunda tam destek veren, Türkiye ile ilişkileri çok iyi olan hükümetle ne sıkıntısı olabileceğini kaydeden Tatar, “aksine çok memnunum” dedi.Meclis’te “bölünmüş bir Kıbrıs Türkü” görüntüsünün kendisini rahatsız ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, yakışıksız söylemlerle muhalefet yapılmasını ayıp olarak nitelendirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık