AktüelİnsanBelgal’in İlk Trans Kadın Hakimi Göreve Başladı

Hindistan’ın Bengal eyaletinde trans kadın Joyita Mondal Mahi, eyaletin ilk kadın hakimi olarak göreve başladı. Gazete Karınca’nın haberine göre geçtiğimiz aya kadar trans kadın Joyita Mondal Mahi, ülkede ötekileştirilen translar ve HIV pozitifler için çeşitli yardım ve sivil toplum kuruluşlarında çalışıyordu. 29 yaşındaki trans kadının hayatı kendi isteği üzerine 8 Temmuz’da değişti. Joyonto adıyla tanınan Mahi, şimdi Hindistan’ın eyaleti Bengal’in ve ilk trans kadın hakimi olarak atandı ve artık resmi olarak ‘adalet’ için çalışıyor. ‘Birçok davada...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 22, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hindistan’ın Bengal eyaletinde trans kadın Joyita Mondal Mahi, eyaletin ilk kadın hakimi olarak göreve başladı.

Gazete Karınca’nın haberine göre geçtiğimiz aya kadar trans kadın Joyita Mondal Mahi, ülkede ötekileştirilen translar ve HIV pozitifler için çeşitli yardım ve sivil toplum kuruluşlarında çalışıyordu.

29 yaşındaki trans kadının hayatı kendi isteği üzerine 8 Temmuz’da değişti.

Joyonto adıyla tanınan Mahi, şimdi Hindistan’ın eyaleti Bengal’in ve ilk trans kadın hakimi olarak atandı ve artık resmi olarak ‘adalet’ için çalışıyor.

‘Birçok davada eğer taraflar için uygunsa anlaşma yoluna gittiğini belirten’ kadın Kuzey Dinajpur’daki İslampur’daki ilk görev  gününde şu açıklamalarda bulundu:

Ben buraya trans olduğum için değil sosyal hizmet çalışanı olduğum için geldim. Dokuz yıldır İslampur’da LGBTİ’ler ve HIV pozitifler için hak savunuculuğu yapıyorum. İşimde ilerledikçe artık sadece LGBTİ’ler değil bütün insanlar için adalet istemiyle çalışmaya karar verdiğimde, yetkililerle temasa geçerek hakim olmak istediğimi söyledim.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık